UES Power Reaktif Güç Kontrol Röleleri Ve Enerji Analizörü

Power serisi reaktif güç kontrol röle ailesi, üç fazlı veya monofaze, orta gerilimde veya alçak gerilimde, dengeli veya dengesiz yüklerde, normal değişken yüklerde veya hızlı değişken yüklerde,SVC gereken yerlerde ve benzeri her türlü kompanzasyon gereksinimlerine çözüm için geliştirilmiştir.

Power 27-SVC bu ailenin en karmaşık sistemler için geliştirilen yeni nesil SVC/TCR rölesidir. 24 kontak çıkışına ilave 3 adet reaktör tetikleyici çıkışa sahiptir. Reaktör tetikleyici çıkışa bağlanan Power tristör sürücü modülleri ile 3 adet reaktörü binlerce dilime bölerek mekemmel hassasiyette kompanzasyon yapar. Bütün işlemler 20ms hızlı ölçümler ile yapılır.

Power 27-SVC ve Power sürücü modüller kusursuz uyum içinde çalışır. Kullanıcıya 6 farklı SVC/TCR modu sunulur. Örneğin SVC sistemi, sadece kapasitif yükte veya sadece saatlikler cezada iken devreye girebilir. Normal kademelerle senkron veya asenkron çalışabilir. Senkron çalışma normal kademelerle eş-kompanzasyon yapmak demektir. Asenkron çalışma ise, normal kademelerden arda kalanı temizlemek demektir. Daha detaylı ayarlar bölümünde anlatılmıştır. Power ailesi geliştirilirken, kullanıcıların ihtiyacı olan her özellik düşünülerek; bütün aile standart sunulan üstün özellik ve ayrıcalıklarla donatılmıştır. Opsiyonel olarak her modelin, tam işlevli haberleşme portu bulunur. Haberleşmeli ürünlerde, eksiksiz olarak her türlü bilgi okunup, yazılıp kumanda edilebilir yapıdadır.

Standart olarak sunulan özelliklerin en başında zengin analizör özellikleri gelir. 5 mA’den başlayan hassas ölçüm, %0.2 hassasiyette ölçümler, 63. Harmoniğe kadar akım gerilim harmonikleri ölçümü, saatlik-günlük-haftalık-aylık enerji oranları, tarifeli enerjiler, faz başı enerjiler ve faz başına enerji oranları, import-export-endüktif-kapasitif-görünür enerjiler, nötr akımı, faz akım-gerilim-güçleri, güç faktörleri, ayrıca cos?’ler gibi yüzden fazla parametre hassas olarak ölçülür ve kullanışlı ölçüm ekranları ile kullanıcıya sunulur. Diğer standart özellik bağlantı testidir. Bağlantı testi özelliği ilk kademeye trifaze kondansatör bağlanarak hızlı ve güvenli şekilde yapılır. Sadece polarite hatalarını değil, faz çaprazlamalarını da tespit edip, içeriden otomatik düzeltme sağlar. Bağlantılarda yanlışlık yoksa doğru onayı verir. Fiziki düzeltmenin şart olduğu, akım trafo uçlarının çaprazlandığı gibi durumlarda ise uyarı vererek kullanıcıya yardımcı olur. Gerilim yoksa, akım yoksa hangi faz ve fazlarda olmadığını adres vererek uyarır; böylece röle sadece “bağlantılar yanlış” ve “bağlantılar doğru” demekle kalmaz; düzeltilebilir hataları otomatik düzeltir, fiziki düzeltilmesi gereken hataları da bildirir.

Bir diğer standart özellik kademe testidir. Hızlı ve sağlıklı kademe testi ile röle kademelerine bağlanan kondansatör ve reaktörleri öğrenir. Kademe testi özelliği, yüksüzken daha hızlıdır. Yük altında kademe öğrenirken, yük de meydana gelen değişikliklerden etkilenmemesi için yükün durumuna bağlı olarak kademe testi birkaç dakika sürebilir. Röle, yük altında da sağlıklı kademe öğrenme için akıllı algoritmalara sahiptir. Kademelerine bağlanan kondansatör ve reaktörleri fazlarına uygun olarak öğrenir. Gerilim dalgalanmalarından etkilenmez.
Ayrıca kademeler kompanzasyon yaparken sürekli izlenir, periyodik olarak günlük veya haftalık ayarlanan sürede, kademelerin tümü birden tekrar testten geçer. Kademelerde meydana gelen değişiklikler böylece sistemin işleyişini bozmaz.
Olay kaydı ve tavsiyeler, öne çıkan diğer standart özellikler arasındadır. Gerçek zamanlı saat ile önemli son 10 olayın kaydı tutulur. 24 saatlik değerler analiz edilerek sistemin ihtiyacı olan kondansatör ve reaktörler tavsiye edilir. Saatlik ve günlük olarak sürekli tavsiyeler üretilir

Alarmlar, dil seçimi, şifre koruma, jeneratör girişi, sıcaklık alarmı, jeneratör veya dijital giriş ile uyarılan ayrı kompanzasyon hedefi, üç farklı yoldan kompanzasyon hedefi girebilme gibi bir çok özellik standart olarak Power ailesinde mevcuttur. Bütün Power serileri akıllı müdahale ve akıllı zamanlama algoritmalarına sahiptir. Kademeler tanınarak, sistemin ihtiyacına göre anında veya biraz gecikmeli olarak devreye alınıp çıkartılır. Burdaki gecikme bir çok kritere göre belirlenir ve kontaktör ve kondansatörlerin ömrünü korur. Eş kademeleri eşit sayıda anahtarlayarak eş-yaşlandırma sağlanır. Zamanlamalar sabit değerler de seçilebilir.

Reaktörler için kondansatörlerden farklı olarak zamanlama ve anahtarlama yürütülür. Power ailesinin geniş grafik ekranı ile menüleri kullanıcıların rahatça kullanabilecekleri şekilde tasarlanmıştır. Menüler toplu ve açık anlaşılır yapıdadır. Menüler, alarmlar, ayarlar ve hatalar seçilen dilde açık olarak yazar. Power ailesi yılların tecrübesiyle direk kullanıcının ne istediği ön planda tutularak tasarlanmıştır ve zamanla yeni doğabilecek ihtiyaçlara göre güncellemeler devam edecektir. Temel amaç tüm kompanzasyon problemlerine tek aile ile, yeterli ve kullanışlı çözümler üretmektir.

Siparişleriniz için arayınız